Empty cart

No products in the cart.

Ece Dayıoğlu: “Türk hukuk sistemi, tahkim dostu bir sistem”

İstanbul Barosu ve Paris Barosu’na kayıtlı, Av. Cemal Sedat Dayıoğlu öncülüğündeki Dayıoğlu Hukuk Bürosu ve Uluslararası ADR Merkezi ile Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi – EDAC’ta görevlerini yürüten, İstanbul Tahkim Haftası 2022 Organizasyon Komitesi üyesi olarak yer alan Av. Ece Dayıoğlu’na tahkim merkezlerine ve uyuşmazlıklara dair merak edilenleri sorduk.

Kısaca kendinizden bahsedebilir misiniz?

Enerji Uyuşmazlıkları Tahkim Merkezi-EDAC Genel Sekreter Yardımcısıyım ve Istanbul Arbitration Week 2022 Organizasyon Komitesi üyesi olarak ISTAW 2022’yi organize eden ekipteyim. İstanbul Barosu ve Paris Barosu avukatıyım. İngiltere’de Chartered Institute of Arbitrators nezdinde “Member” ve Singapur’da Singapore Institute of Arbitrators nezdinde “Fellow” derecesinde listeli hakemim. Çin’de Shanghai Arbitration Commission, Rusya’da Russian Arbitration Center ve Türkiye’de Istanbul Arbitration Association nezdinde listeli hakemim. Hollanda’da International Mediation Institute ve Singapur’da Singapore International Mediation Institute nezdinde listeli arabulucuyum. Yönetici ortak Av. Cemal Sedat Dayıoğlu öncülüğünde Asya’dan Afrika’ya, Avrupa’dan Amerika’ya ellinin üzerinde ülkede faaliyet göstermekte olan ve ortağı bulunduğum Dayıoğlu Hukuk Bürosu ve Uluslararası ADR Merkezi’nde uluslararası eksenli çalışmaktayım. Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum. Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne’da Tahkim ve Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptım. Queen Mary University of London’da Uluslararası Uyuşmazlık Çözümleri ve Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yaptım, “Devlet Kuruluşlarına Karşı Milletlerarası Tahkimde Hakem Kararlarının Tenfizi: Hakem Heyeti Tarafından Nasıl Sağlanır ve Egemen Devletler Tarafından Nasıl Direnilir?” teziyle derece ile mezun oldum. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Ekonomi Hukuku alanında yüksek lisans yaptım, “Anonim Şirketlerde Kötüniyetli Sermaye Artırımına Karşı Pay Oranı Düşen Ortakların Korunması” projesiyle mezun oldum. ICC Milletlerarası Tahkim Divanı Sekretaryasında Ortadoğu ve Kuzey Afrika-MENA Case Management Team ve Special Counsel stajyeri olarak çalıştım. İngilizce ve Fransızca dillerinde yeminli tercümanım. Gülten Dayıoğlu Çocuk ve Gençlik Edebiyatı Vakfı Mütevelli Heyet Danışmanıyım. Galatasaray Spor  Kulübü üyesiyim.

Program içeriği ve konuşmacılara dair daha fazla bilgi ve kayıt için: https://istaw.com/

https://www-haberdonusum-com.cdn.ampproject.org/c/s/www.haberdonusum.com/2022/gundemden/ece-dayioglu-turk-hukuk-sistemi-tahkim-dostu-bir-sistem-57295/amp/
Top
w

Your Cart

Congrats! You get free shipping.

Cart is empty

Subtotal
₺0.00
0